Відділення фізіотерапії

Зав. відділенням – Євтушенко Ніна  Володимирівна, лікар-фізіотерапевт вищої категорії (тел.0503039747); Також у штаті відділення працюють:

– 3 медсестри фізіотерапії, вищої категорії;

– 3 медсестри з лікувального масажу, вищої категорії;

– 2 медсестри по ЛФК.

Можливості ФТВ пов’язані з апаратною фізіотерапією. Пацієнти мають можливість використовувати методи електрофорезу і гальванізації від апарату «Потік» і «Радіус – 01« І ».

   Фізіотерапія (грец. Phýsis, природа + therapéia, лікування) – область клінічної медицини, що вивчає лікувальну дію природних і штучно створених природних факторів на організм людини з метою лікування, реабілітації та профілактики. Завдяки застосуванню фізіотерапевтичних методів можна  прискорити одужання.

У клініці використовується електротерапевтичне обладнання, що відповідає всім сучасним стандартам безпеки і комфорту. Що стосується електротерапії, то в клініці широко використовуються різні види струмів:

інтерференційні струми,

   – амплітудно-модульовані,

   – стимуляційні ,

   – діадинамічні,

   – струми для іонофорезу та ін.

   Терапевтичний ефект при багатьох захворюваннях складається з знеболюючої, протизапальної, десенсибілізуючої, імуностимулюючої, загальнозміцнюючої дій.

   Інгаляційна терапія. Суттєвою перевагою інгаляційної терапії є висока концентрація медикаментів у дихальних шляхах при незначній загальній кількості препарату і низький рівень концентрації в організмі в цілому. 

   Під час інгаляцій застосовуються такі препарати:

антисептичні засоби;

   – муколітики;

   – протизапальні препарати;

   – b2 –адреноміметики та ін.

   Фізична реабілітація є складовою частиною медичної, соціальної та професійної реабілітації, і являє собою систему заходів, спрямованих на відновлення або компенсацію фізичних можливостей та інтелектуальних здібностей, підвищення функціонального стану організму, покращення фізичних якостей, психоемоційної стійкості та адаптаційних резервів організму.

   Фізична реабілітація має широкий арсенал засобів, які можна поділити на активні, пасивні та психорегулюючі. До активних засобів відносяться всі форми лікувальної фізкультури: різноманітні фізичні вправи, елементи спорту і спортивної підготовки (хода, біг та інші), робота на тренажерах (механотерапія), гідрокінезотерапія. До пасивних засобів відносяться масаж, мануальна терапія, рефлексотерапія, фізіотерапія.

   Тому провідним засобом фізичної реабілітації прийнято вважати лікування рухом.

   Лікувальна фізкультура – це метод лікування, що використовує рухи (фізичні вправи) для відновлення здоров’я і працездатності, попереджаючи наслідки патологічного процесу. В основі методу лежать педагогічні та фізіологічні закономірності формування рухів і керування ними. Їх лікувальна дія пояснюється важливою соціальною та біологічною роллю рухів у житті людини. 

   Фізичні вправи використовуються відповідно з проявами травми або хвороби, сприяють пригніченню патологічних рефлексів і нормальному функціонуванню органів, систем, цілісного організму.

 

Ми раді допомогти

  і вирішувати Ваші нагальні проблеми разом!

Бажаємо міцного здоров’я!