cropped-имени-1.jpg
Харківська міська клінічна лікарня № 8 відкрита у 1987 році і є лікувальним закладом вищої категорії.

ХМКЛ № 8 є навчальною базою кафедри кардіології і функціональної діагностики ХМАПО;

Кафедри терапії, ревматології та клінічної фармакології ХМАПО; кафедри реабілітації та психотерапії ХМАПО.

У ХМКЛ № 8 працює 58 лікарів, з них 8 к.мед.н., 39 лікарів вищої категорії. У лікарні розгорнуті і функціонують 360 ліжок.

Лікарня цілодобово забезпечує госпіталізацію планових і ургентних хворих, згідно профілю лікарні. В приймальне відділення звертається до 60 хворих за добу, планова госпіталізація становить до 60%. ХМКЛ № 8 забезпечує госпіталізацію понад 30% хворих м. Харкова з гострою серцево-судинною патологією.

У кардіологічному відділенні для хворих з інфарктом міокарда № 2 пацієнти проходять реабілітацію після перенесеного гострого інфаркту міокарда і після хірургічних втручань на серці. Працюючі хворі з відділення направляються в санаторій «Роща». У ХМКЛ № 8 за рік лікування одержують в середньому близько 10 тисяч хворих.

Клініка оснащена сучасним медичним обладнанням.

томограф

ХМКЛ № 8 є базою Харківського медичного університету для проходження студентської практики студентами 2, 3, 5 курсів, а також базою для проходження практики студентами медичних коледжів м. Харкова.ХМКЛ № 8 є базою Харківського медичного університету для проходження інтернатури з анестезіології, патологічної анатомії.

З 1999 року лікарня спільно з кафедрою кардіології і функціональної діагностики ХМАПО щомісяця проводить Дні кардіолога для кардіологів лікарень і поліклінік м. Харкова.Починаючи з 1995 року лікарня постійно приймає участь в найпрестижніших міжнародних багатоцентрових дослідженнях.

З 12.12.2001 року в лікарні організований і функціонує перший в Україні Центр тромболітичної терапії гострого інфаркту міокарда.

З 2011 року в клініці проводиться тромболітична терапія хворим з тромбоемболією легеневої артерії.

З 29.12.2005 р, за сприяння міської влади в лікарні організовані і функціонують:

— Міський лікувально-діагностичний і реабілітаційний центр для хворих на серцево-судинну патологію. Робота Центру спрямована на збільшення ефективності лікування хворих на ІХС та хворих з вродженими і набутими вадами серця, дотримання етапності відновлювального лікування після перенесеного інфаркту міокарда, підготовки до хірургічної реваскуляризації, а також медикаментозного лікування в післяопераційний період і подальший моніторинг хворих, які перенесли інвазивні втручання на серці.

— Міський лікувально-діагностичний центр для хворих вторинною артеріальною гіпертензією та профілактики захворювань на гострий інфаркт міокарда і мозковий інсульт, особливо на тлі цукрового діабету.

— Міський артрологічний центр, який забезпечує надання спеціалізованої та висококваліфікованої консультативної, діагностичної, лікувальної та реабілітаційної допомоги хворим з ревматологічною патологією.

Всі центри фінансуються за програмами, прийнятим міською владою і обслуговують хворих міста і, в разі потреби, хворих з області.

томограф2