Відділення функціональної  та ультразвукової діагностики

Відділення функціональної  та ультразвукової діагностики—структурний підрозділ, що входить до складу КНП «МКЛ»8 ХМР. Відділеня розташовано на 5 поверсі лікарні та здійснює прийом  стаціонарних та амбулаторних пацієнтів.

До  штату відділення  входять :  завідуюча відділеням  Косухіна Ірина Анатоліївна.

Лікарі: Ганюченко Володимир Васильович;

Дмитрієв Сергій Юрійович.

Лікарі за сумісництвом:  Жадан Адрій Володимирович;

Міщук Наталія Євгенівна;

Яковлева Лариса Миколаївна

У відділенні проводяться  дослідження:

Електрокардіографія – це метод графічної реєстрації електричних явищ, які виникають у серцевому м’язі під час його діяльності, з поверхні тіла. Криву, яка відображає електричну активність серця, називають електрокардіограмою (ЕКГ). Таким чином, ЕКГ – це запис коливань різниці потенціалів, які виникають у серці під час його збудження.
Електрокардіографія абсолютно безпечна, що дозволяє проводити дослідження повторно й оцінювати динаміку змін, а також при лікуванні пацієнта.

УЗД – це найбезпечніший і один з найефективніших та інформативніших методів обстеження людського організму. Його популярність пояснюється надійністю, простотою, швидкістю отримання результатів, безболісністю і дешевизною. Метод  дозволяє оцінити  морфологічні зміни в органах  і тканинах.  Данний метод використовується в діагностиці захворювань  серця, перикарда,  судин, органів черевної порожнини та малого тазу, нирок та надирників,  щитоподібної та слинних залоз, легень.

Метод тривалої реєстрації ЕКГ або холтер — це неінвазивний метод діагностики стану серця. На шкірі грудей пацієнта лікар розміщує спеціальний датчик, який:

  • Проводить добове моніторування ЕКГ
  • Визначає пікові значення у відведеннях
  • Реєструє рівень артеріального тиску
  • Фіксує порушення ритму та інші аномалії в роботі серця

Метод тривалої реєстрації АТ або холтер –це неінвазивний метод діагностики стануАТ. На плечі пацієнта лікар розміщує спеціальна манжетка  і  датчик, який

  • Реєструє рівень артеріального тиску

Велоергометрія (ВЕМ) — діагностичний метод електрокардіографічного дослідження для виявлення латентної (прихованої) коронарної недостатності та визначення індивідуальної толерантності до ступінчасто-зростаючого фізичного навантаження, яке виконують на велоергометрі.

Спірометрія – це метод діагностики захворювань дихальної системи, який використовується для оцінки функції легенів. Тест вимірює кількість повітря, яке ви видихаєте і з якою швидкістю.
За допомогою спірометрії можна діагностувати:

  • Бронхіальну астму
  • ХОЗЛ
  • Інтерстиціальний легеневий фіброз
  • Хронічний бронхіт