Завідуюча відділенням — Ярош Вікторія Вікторівна, к.м.н., лікар вищої категорії.IMG_3913

Ревматологічне відділення працює з відкриття лікарні, розраховане на 60 ліжок та оказує лікувальну та діагностичну допомогу паціентам, які страждають на хвороби опорно-рухового апарату. В перелік таких станів входять запальні процеси у суглобах хребті, м’язах, які часто супроводжуються залученням інших органів та систем -аутоімунні системні захворювання, дістрофічні процеси в опорно-руховому апараті, такі як остеоаортроз з залученям одного, двох або більшої кількості суглобів. Найчастіш це колінні, кульшові суглоби, хребет, в яких, за певних умов, повільні інволютивні зміни поступаються швидко прогресуючим патолоічним процесам внаслідок пренесених раніщ травм, перевантажень, перенесених або супутніх  хвороб або вродженой недосконалості кістко-м’язової системи.

Хвороби або небезпечні стани, пов’язані з порушенням обміну речовин, системи гомеостазу

Діагностика, лікування та , що найважливіше, контроль ефективності лікування остеопопрозу, на який страждає певною мірою кожна літня людина незалежно від полу, багато людей різного возрасту, які мають хронічні хвороби ендокрінної системи, ураження нирок, хронічні запальні процеси.

В нашому відділені вперше в Харкові було застосовано лікування імуннобіологічними препаратами, а на цей час маємо великий опит проведення такої терапії, якої потребує стан при більшості футоімунних системних захворювань сполучної тканини.

В нашому відділенні вперше в місті в ревматологічну практику лікування було введенне внутрішньосуглобове введення медичних препаратів, ефективність якого на цей час відражена в європейских та американських рекомендаціях лікування ревматоїдного артриту, анкілозуючого спонділоартриту, подагричного кризу, псориатичного артриту, остеоартриту колінних, кульшових суглобів.

В нашому відділенні працюють кваліфіковані лікарі, кваліфіковані уважні відповідальні медичні сестри

Під час діагностики та лікування у нашому відділені вам доступні широкий спектр лабораторних аналізів, УЗД суглобів, КТ та МРТ суглобів та хребта, УЗД легень, рентгенографію суглобів та хребта.

У важких случаях введення внутрішньосуглобово  лікарських засобів може проводитись піл контролем УЗД.

В якості частини терапії в нашому відділенні вам може бути застосовано фізіотерапевтичне лікування під наглядом висококваліфікованого лікаря фізіотерапевта та реабілітолога, яка не тільки забеспечить вам ефективність , але контролюватиме безпеку застосування цього методу. Крім того будуть застосовані реабілітаційні заходи, необхідні у вашому стані

Також ми розвиваємо тейпірованіє для розширення засобів лікування.

В інших розділах нашої сторінки  ми спробуємо допомогти вам полегшити та скоротити путь до лікування в нашому відділенні

Лікарі відділення:

Петраш Людмила Євгеніївна, лікар вищої категорії

IMG_3890

 

 

 

 

 

 

Ферзат Мохамед, лікар-ревматолог.

IMG_3899

Метляєва Ольга Анатоліївна, лікар вищої категорії.

Телефон ревматологічного відділення 057-725-11-27.

Інформація для паціентів

Шановні паціенти, скарги на біль у суглобах, м’язах, набряки суглобів, скутість, нічний біль, біль у хребті, такі знайомі багатьом з вас, притоманні дуже великій кількості захворювань. Крім того, що вони є симптомами майже всіх захворювань опорно-рухового апарату, такі скарги можуть бути проявами захворювання будь якої системи або органу. Іноді, це початок паламки імунної системи, що потребує довготривалого лікування обов’язково під наглядом спеціаліста, іноді, достатньо приделити собі більше уваги, змінити деякі навички, щоб повернутися до активного якісного життя.
Не завжди лікар, навіть досвідченний, може під час консультації виявити всі ньюанси, відмінності, велике значення мають вірно призначені додаткові обстеження. Тому звертаюсь до вас с проханням відповідально віднестись до свого здоров’я. Не виділяти для себе кілька хвилин або годин під час консультації, госпіталізуватись хоча б на кілька діб для обстеження, встановлення діагнозу або лікування.
Потрапити до ревматологічного відділення дуже просто:
Візьміть електронне направлення на госпіталізацію у свого сімейного лікаря або ревматолога. Електронне направлення має бути роздрукованим ( це тимчасово, невдовзі достатньо буде тільки його номеру в смс). Та повинно бути написано, що воно ургентне. Воно діє протягом місяця. Замовити направлення у сімейного лікаря можливо по телефону. Коли ви отримаєте направлення в умовах карантину, який ще діє в Україні, вам потрібно здати аналіз на антітіла до імуноглобуліну М до коронавірусу. Цей результат дійсний протягом 3 діб. Це все, що вам потрібно.
У деяких випадках паціенти дійсно не можуть за будь яких обставин госпіталізуватися. Тоді ми спробуємо допомогти Вам на консультації. Вам потрібно записатися на консультацію за телефоном (725-11-27) з 9.00 до 14.00 години в робочі дні. Консультації здійснуються по вівтрках та четвергах.
Ми будемо раді допомогти Вам!