IMG_3890

   Завідуюча відділенням — лікар вищої категорії Петраш Людмила Євгеніївна, головний позаштатний ревматолог Управління охорони здоров’я Харківської міської ради.

Ревматологічне відділення працює з 1987 року. Відділення розраховане на 60 ліжок, приймає хворих за направленням з усіх поліклінік міста Харкова. На базі ревматологічного відділення з лютого 2006 року функціонує Міський артрологічний центр. З метою максимальної ефективності застосування організаційних, методичних, діагностичних, лікувальних та реабілітаційних можливостей Центру, з урахуванням матеріальної бази, наукового та кадрового потенціалу, встановлений наступний перелік патологічних станів та захворювань, з якими хворі можуть пріоритетно госпіталізуватися до Центру:

·        Ревматоїдний артрит;

·        Деформуючий остеоартроз;

·        Реактивний артрит;

·        Подагричний поліартрит;

·        Псоріатична артропатія;

·        Анкілозуючий спондилоартрит.

   Центр забезпечує на високому рівні організацію надання спеціалізованої та висококваліфікованої консультативної, діагностичної, лікувальної та реабілітаційної допомоги хворим з ревматологічною патологією. У Центрі використовуються сучасні методи діагностики: клінічні, біохімічні, імунологічні методи обстеження, рентгенографія, УЗД, КТ, МРТ суглобів. Окрім загальноприйнятих методів лікування наявні наступні – застосування нестероїдних протизапальних препаратів, хондропртотекторних, базисних, дезінтоксикаційних, імунобіологічних препаратів, застосовується внутрисуглобове введення хондропротекторів, глюкокортикоїдів, препаратів гіалуронової кислоти.  Широко застосовується ЛФК, масаж, фізіотерапевтичне лікування.

   На базі відділення проводяться міжнародні багатоцентрові дослідження. Ревматологічне відділення є базою кафедри терапії та клінічної фармакології (завідувач кафедрою  — професор Опарін О.Г., доцент Жеребкін В.В.), а також кафедри кардіології та функціональної діагностики ХМАПО (завідуюча кафедрою — професор Целуйко В.Й.). У відділенні кафедри ХМАПО:

·        Проводять підготовку лікарів в інтернатурі, магістратурі, клінічній ординатурі, аспірантурі, на циклах спеціалізації та підвищення кваліфікації;

·        Виконують лікувально-консультативну та організаційно-методичну працю;

·        Виконують наукові дослідження.

Лікарі відділення:

Ярош Вікторія Вікторівна, к.м.н., лікар вищої категорії.

IMG_3913

Ферзат Мохамед, лікар-ревматолог.

IMG_3899

Великодна Наталія Юріївна, лікар вищої категорії.

Телефон ревматологічного відділення 057-725-11-27.