Кабінет функціональної діагностики оснащений сучасною апаратурою високого ступеня інформативності.

 13 IMG_0299 IMG_0297 12

Лікарями функціональної діагностики виконується широкий спектр діагностичних досліджень серцево-судинної системи, які необхідні всім пацієнтам для встановлення діагнозу, динамічного спостереження на етапах лікування.

 

Специалисты кабинета тесно сотрудничают с врачами отделений и кафедрой кардиологии и функциональной диагностики ХМАПО.

Фахівці кабінету тісно співпрацюють з лікарями відділень і кафедрою кардіології і функціональної діагностики ХМАПО.

Переваги функціональних досліджень в їх безпеці, безболісності, високій інформативності, більшість не потребує попередньої підготовки, проводяться в режимі експрес-діагностики.

Роботу кабінету забезпечують кваліфіковані фахівці лікарі функціональної діагностики:

к.мед.н. Дмитрієв Сергій Юрійович,

Мухортов Сергій Михайлович.  Висококваліфікований середній медперсонал вищої кваліфікаційної категорії

 

Перелік досліджень:

· Електрокардіографія (ЕКГ) — метод реєстрації електричних потенціалів серця —  для визначення ритму і провідності, виключення ішемії і інфаркту міокарда; дозволяє проводити і контролювати ефективність лікування. Один з найдоступніших, швидких і нешкідливих методів обстеження, що дозволяє іноді вже при першому дослідженні виявити серйозні, загрожуючі життю зміни серця. ·        Холтерівське моніторування ЕКГ — 24 годинна безперервна реєстрація ЕКГ з метою виявлення прихованої ішемії міокарда, порушення ритму і провідності, небезпечних для життя аритмічних епізодів, що супроводжуються втратою свідомості, а також для виявлення причини скарг на болі в області серця. Дослідження дозволяє виявляти захворювання та синдроми з високим ризиком раптової серцевої смерті, оцінити ефективність роботи імплантованих кардіостимуляторів та антиаритмічної терапії;

— Добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ) — дослідження добової динаміки АТ, уточнення характеру гіпертензії або гіпотензії, оцінка реакції АТ на фізіологічні та психологічні навантаження, підбір і оцінка якості антигіпертензивної терапії.

· Спірографія і спірометрія — дослідження функції зовнішнього дихання (ФЗД) — метод оцінки прохідності дихальних шляхів з визначенням швидкісних і об’ємних показників дихання в т.ч. з проведенням фармакологічних проб. Сприяє розпізнаванню ранніх стадій хвороб бронхо-легеневої системи, що має значення для правильного вибору терапевтичної тактики і оцінки ефективності лікування. ·        Черезстравохідна електрокардіостимуляція (ЧПЕКС) — неінвазивна процедура, спрямована на отримання запису біологічних потенціалів із зовнішньої поверхні серця, використовуючи при цьому спеціальний стравохідний електрод і реєстраційну апаратуру. Проводиться з метою вивчення електрофізіологічних властивостей провідної системи, виявлення субстратів аритмії, їх локалізації і електрофізіологічних характеристик, способів їх лікарської і немедикаментозної корекції. Навантажувальний тест (тредміл-тест, велоергометрія (ВЕМ)) — метод дозованого фізичного навантаження. Використовується для діагностики ішемічної хвороби серця, порушень ритму серця, контролю ефективності проведеного лікування, визначення переносимості фізичних навантажень. Окремою сферою застосування є професійний відбір осіб для роботи в екстремальних умовах або для робіт, що вимагають високого фізичного навантаження.  Навантажувальні тести є серйозним діагностичним дослідженням, тому необхідно врахувати протипоказання до їх проведення. Проводиться за направленням кардіолога.